Pasowanie na Przedszkolaka i Starszaka

Pierwsze dni pobytu dziecka w przedszkolu wiążą się z dużym stresem. Jego źródłem jest rozłąka z matką, obce otoczenie oraz nowi ludzie wokół. Okres adaptacji dziecka do przedszkola u każdego przebiega inaczej, różny jest również jego czas trwania. Mijają dni, tygodnie i dzieci czują się w przedszkolu coraz lepiej. Są już gotowe do aktywnego uczestnictwa w życiu grupy. Biorą udział w zabawach, zajęciach, uczą się wierszy, piosenek i wreszcie są gotowe stać się prawdziwymi przedszkolakami.

Natomiast starsze grupy już ten okres mają za sobą, dlatego dla nich pasowanie na starszaka to jak awans dla żołnierza.

Uroczystość pasowania na przedszkolaka była imprezą niezwykle udaną. Jej głównym zadaniem było włączenie najmłodszej grupy dzieci do społeczności przedszkolnej. Tak też się stało. Wszyscy - zarówno przedszkolacy jak i personel przedszkolny uczestniczyli w przygotowaniach, jak i w przebiegu samej imprezy. Pomimo, że nie było na niej mamy i taty to miała ona charakter rodzinny, bo jak mówią słowa piosenki „...przedszkole drugim domem jest". Uwieńczeniem całej imprezy przedszkolnej była degustacja najpyszniejszego torta przygotowanego przez jedną z mam specjalnie na tę uroczystość.