UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości w Przedszkolu odbyło się szereg spotkań związanych z tematyką patriotyczną, podczas których dzieci przygotowywały się do konkursu pieśni patriotycznej.    Dzieci z grupy "Jagódki " i "Biedroneczki" wystąpiły 6 listopada na Festiwalu Pieśni Polski Niepodległej w Nyskim Domu Kultury.  Solista Wiktor Tajduś z grupy „Jagódki” z piosenką „Mam biało czerwone serce”  i  dwa zespoły:  „Jagódki”, które zaprezentowały piosenkę   „Raz kompania szła ulicą” i dzięki niej wyśpiewały  nagrodę Grand Prix   oraz   „Biedronki” z piosenką „Idą leśni”. To wielki zaszczyt dla naszej placówki, że są wśród naszych przedszkolaków tak utalentowane dzieci, które pomimo wielkiej tremy pokazały się z jak najlepszej strony. W nagrodę prócz wielu ciepłych słów uznania od jurorów otrzymały statuetkę, pamiątkowy dyplom i słodycze. Ze swoim repertuarze nasze przedszkolaki wystąpiły ponownie podczas Uroczystego Koncertu z okazji Święta Niepodległości, który odbył się 11 listopada w NDK już przed szerszą widownią z Nysy i okolic.