PRZEDSZKOLAK RATUJE

„Przedszkolak Ratuje”  to kolejna edycja projektu na którą zapraszają Komenda Powiatowa Policji w Nysie, Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji – Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Opolu Filia w Nysie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie oraz Powiatowa Straż Pożarna w Nysie.

Jest to akcja profilaktyczno-edukacyjna skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym. W ramach akcji „Przedszkolak Ratuje” odbędą się warsztaty w przedszkolach na terenie powiatu nyskiego – dzieci nauczą się udzielać pierwszej pomocy oraz właściwie reagować w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia w razie nieobecności dorosłych.
Zajęcia dla dzieci będą prowadzone przez funkcjonariusze Policji i Straży Pożarnej oraz  studenci PWSZ w Nysie,  pracownicy Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Opolu Filia w Nysie. Tegoroczną akcję „Przedszkolak Ratuje” patronatem objęli: Komendant Wojewódzki Policji w Opolu, Marszałek Województwa Opolskiego, Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Nysie oraz Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie.